22.05.2020 – podarunki dla rodziców

      Dziś będziemy rozmawiać jakie podarunki można zrobić rodzicom. Na pewno wiesz, że obdarowywanie najbliższych sprawia im radość. Odpowiedz na pytania:

-W jaki sposób możesz zrobić komuś przyjemność?

– Czy zawsze to musi być jakaś rzecz?

– Co jeszcze może być prezentem?

-Co czujesz kiedy mama i tata są uśmiechnięci, mile zaskoczeni z waszego zachowania?

Zadanie 1

Do zadania będziesz potrzebować kartkę bloku technicznego, farby, pędzelek i wodę. Poproś osobę dorosłą, aby pomogła ci pomalować wewnętrzną część dłoni. Następnie odbij dłoń na kartce. Jedno odbicie dłoni to jeden kwiatek. Wykonaj tyle bukietów składających się z tylu kwiatów, ile masz lat. Następnie palcem zamoczonym w farbie narysuj łodygi. Podaruj obrazek mamie i tacie, pamiętając o magicznym słowie –  proszę.

Zadanie 2

Zabawa ruchowo – naśladowcza ,, Lubię sprawiać radość bliskim”

     Włącz swoją ulubioną piosenkę. Poruszaj się swobodnie po pokoju. Gdy mama klaśnie w dłonie jeden raz zatańcz dla niej jak najpiękniej potrafisz. Gdy klaśnie dwa razy naśladuj dmuchanie dla niej balonów.

Karty pracy:

6 latki – cz.5 s.22

5 latki- cz.4.s.26-27

4 latki – cz.3 s.69-70

Propozycje WSiP:

  • „Gramy w gumę” ‒ przygotuj elastyczną taśmę krawiecką (gumę) i dwa krzesła. Zwiąż taśmę i zaczep ją o nogi krzeseł na wysokości ok. 10 cm tak, aby można było przez nią skakać. Zachęć dziecko do przeskakiwania gumy w dowolny sposób: obunóż, na jednej nodze, naskakując na gumę, robiąc kilka podskoków po każdej stronie gumy (pięć skoków przed gumą, pięć skoków między dwiema gumami, pięć skoków za gumą). W zależności od możliwości dziecka możesz ustawić gumę wyżej lub niżej.

Zabawa rozwija mięśnie nóg, koordynację ruchową i skoczność.

  • „Kolorowe paluszki”

‒ przygotuj farby plakatowe, arkusz papieru i kubeczek z wodą. Poproś dziecko, aby namalowało obraz (np. wiosenne kwiaty, zwierzęta w zoo, swoje zabawki) bez pomocy pędzla – maczając palce w farbie i stemplując nimi kartkę.

Zabawa rozwija sprawność rąk dziecka i jego kreatywność