28.04.2020 zajęcia 1

Zaczynamy nowa przygodę muzyczną.

Zadanie 1

Przed naszym rozstaniem otrzymaliście tekst piosenki ,,A ja patrzę, a ja słucham”. Mieliście również narysować do piosenki obrazek. Mam nadzieję, że zadanie zostało już wykonane, a jeśli nie to proszę narysować i włożyć do teczki z chórku. Nauczcie się też słów i na YouTube poszukajcie karaoke. (dla tych co nie mają załącznik nr 1)

Zadanie 2

Na zajęciach śpiewaliśmy piosenkę ,,Małpia przygoda’. Już bardzo dobrze znaliście tekst. Kto zapomniał to przesyłam (załącznik nr 2). Utrwalcie sobie utwór na mp3 (załącznik nr 3). Również narysujcie ilustrację do treści utworu.

Zadanie 3

Proszę urządzić Koncert dla rodziny wykonując w/w piosenki. Poszukać zabawkowy mikrofon lub coś podobnego i udawać, że jesteście WIELKIMI ARTYSTAMI.

Ćwiczenie zabawa na weekend

Na podłodze lub na tarasie, podwórku wyrysować, wykleić szachownicę 4x okienka na 4x okienka. I wg tekstu skakać. (pomysł z EDUMUZ ,,Ty skacz”)

Ty skacz

Ty skacz, ty skacz do przodu i do boku.

Ty skacz, ty skacz i daj mi święty spokój.

A kiedy minie tydzień to sam przestaniesz.

Bo znudzi się wtedy to skakanie.

Załącznik 4 mp3

 POWODZENIA!

Dla dzieci z Sów.

Rozdałam w marcu dzwonki i flażolety. Jeżeli dzieci chcą następny utwór to proszę o kontakt, ale proszę podać jakie utwory mają w domu. Oczywiście najpierw muszą nauczyć się tego co już dostały. Nie zmuszamy. To ma być zabawa, ćwiczenie na koncentrację, spostrzegawczość, orientację, rozwijanie muzykalności.