5.06.20 w co bawią się dzieci?

Wysłuchaj piosenki ,,Najlepiej razem”

Przypomnij sobie wspólne zabawy z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Odpowiedz:

– Jak się wtedy czułeś?

– Co Cię cieszyło najbardziej?

Czy pamiętasz, że  czasie zabawy trzeba być do siebie miłym, uprzejmym i używać ,,magicznych” słów (proszę, dziękuję…). Jeśli będziesz dobrym kolegą, koleżanką również inni będą wobec Ciebie mili i koleżeńscy.

Zadanie 1

Wiesz, że teraz nie możesz spotkać się z wszystkimi dziećmi z przedszkola. Mamy dla Ciebie ciekawą propozycję.  Zobacz czy świeci słońce. Wyjdź na dwór, zabierz ze sobą dużą  kartkę papieru. Zabawa nazywa się odrysowywanie cieni. Połóż zabawki na kartce i odrysuj ich cień.

Zadanie 2

Praca plastyczna ,,Ja w swojej krainie wyobraźni”

Połóż się na dywanie, na plecach, zamknij oczy. Wyobraź sobie siebie w wymarzonej krainie. w krainie powinien być duży plac zabaw, dużo kolorów i kolorowych zabawek. W tej krainie wszystko jest możliwe. Zapamiętaj dokładnie jak wygląda ten świat. Zwróć szczególną uwagę na barwy.

Usiądź do stolik, na którym przygotowane będą białe kartki, materiały plastyczne np. papier kolorowy, włóczka, skrawki materiału, farby6, pędzle4, filc, koraliki, nożyczki, klej. Wykonaj pracę według własnego pomysłu, przedstawiając siebie w wymarzonej krainie.

  • Przypomnijcie sobie zabawę w kole pt. Karuzela
  • Karty pracy

6 latki – cz.5 s. 46-47.