14.04.2020 – i po świętach

Witamy. Czas płynie szybko. Tyle przygotowań do świąt, a tu już po świętach. Zabieramy się do pracy. Niestety dalej zdalnej. Przedszkole niestety nieczynne do 26.04.2020 więc nadal będziemy dawać wam ciekawe zadania, by dzień wam szybciej minął.

Dziś tylko dla relaksu:

  • Zabawa ruchowa ,,Raz dwa trzy Baba Jaga patrzy”. Jedna osoba odwraca się, a reszta ustawiona daleko zbliża się wraz z recytowanym wierszykiem. Gdy osoba się odwraca reszta musi stanąĆ nieruchomo. Kto się rusza odpada. Zwycięża ten, kto pierwszy dojdzie do Baby Jagi.
  • „Po nitce do kłębka” ‒ ułóż na podłodze linę (sznurek, grubą włóczkę, związane sznurowadła itp.). Poproś, aby dziecko przeszło po linie stopa za stopą. Dla młodszych dzieci możesz przygotować ścieżkę z taśmy malarskiej (nie suwa się po podłodze i łatwo ją usunąć).
  • „Magiczna masa” ‒ przygotuj miskę, mąkę ziemniaczaną i kubeczek z wodą. Daj wszystkie produkty dziecku i zachęć, aby do miski wsypało mąkę, a następnie stopniowo dodawało wodę. W zależności od proporcji masa będzie sypka, lepiąca lub półpłynna. Do masy możesz dodać barwniki (najlepiej naturalne), olejki zapachowe oraz elementy, które zmienią strukturę masy, np. groch, kaszę. W masie możesz ukryć przedmiot (np. małą zabawkę) i poprosić dziecko o jej odszukanie.

Zabawa jest zachętą do eksperymentowania, wpływa na rozwój wielozmysłowy dziecka. Usprawnia mięśnie dłoni, dzięki czemu przygotowuje ręce do pisania.