Litera „e”

Drodzy Rodzice i kochane Biedronki.  Przez najbliższe dwa tygodnie będę z Wami w kontakcie poprzez stronę internetową naszego przedszkola. Niestety nie będziemy mogli się spotkać w przedszkolu, ale to nic ten czas szybko minie i zanim się obejrzycie będziemy znów w naszej sali.

Chciałam podzielić się z Wami pewną informacją. W naszym przedszkolu została dziś rano znaleziona koperta. Zaadresowana była do nas, do grupy Biedronek. Ciekawe od kogo mogliśmy ją dostać? Jesteście ciekawi? Ja też a więc otwieramy.

Proszę przeczytać dzieciom list.

,,Nazywam się ELFI i jestem elfem i przybywam z krainy o której pewnie nawet nie słyszeliście. Nosi nazwę Elfowo. O Waszej krainie słyszałem tylko z opowiadań, ale coś się zdarzyło że poznałem waszą ziemię. Pewnie jesteście ciekawi co takiego się stało? Powiem Wam. Całkiem niedawno musiałem wylądować na Ziemi. Wiecie czemu? Pewnie nie domyślacie się. Usiądźcie i posłuchajcie!. Zwiedzałem wszechświat już nieco starym swoim pojazdem kosmicznym RAKIETĄ, podziwiałem gwiazdy, różne planety aż tu nagle patrzę a mój pojazd spada…spada… Nie wiedziałem co robić. Na szczęcie blisko zobaczyłem Waszą planetę i wylądowałem na dachu przedszkola. Planeta jak i przedszkole jest piękne. Dzięki moim czarom mogłem wejść do sali przedszkolnej i ja zwiedzić. Zostawiłem coś dla Was trochę zagadek. Powodzenia. Serdecznie pozdrawiam”.

Wasz przyjaciel Elfi

Zadanie 1

Co to jest?

Musi byćw kinie, lecz nie ma go w teatrze. Gdy oglądasz film patrzysz na niego?

Ma go telewizor i komputer też? Powiedz co to jest?( EKRAN)

Zadanie 2

Wprowadzenie znaku graficznego litery e  E

Odtwarzanie litery – wodzenie palcem w powietrzu, na dywanie, na plecach mamy, taty i rodzeństwa.

Można również pisać literę e na tacy wypełnionej kaszą manną ( dla chętnych). Zwracamy uwagę na prawidłowy kierunek pisania litery.

Zadanie 3

Podaj słowa rozpoczynające sie głoską e ( np. Ela, ekran, emu, elf eskimos). Podziel wyrazy na sylaby wyklaskując je.

Zadanie 4

Wskaż gdzie występuje litera E. ( dla 5 latków)

Zadanie 5

Wykonanie karty pracy z ,,Trampoliny 5 l’ litera E.

                               TO JUŻ TYLE NA DZIŚ ŻYCZĘ MIŁEGO POPOŁUDNIA. PANI JULITA