31.03.21 Zajączek

 • Witam was słowami:
  – Witam tych, którzy lubią się uśmiechać,
  – Witam tych, którzy lubią wiosnę,
  – Witam tych, którzy z utęsknieniem czekają na Wielkanoc,
  – Witam tych, którzy uwielbiają Śmigus – Dyngus,
  – Witam tych, którzy lubią dostawać prezenty,
  – Witam tych, którzy lubią się dobrze bawić.

 • Jednym ze zwyczajów wielkanocnych jest ,,ZAJĄCZEK”. Polega on na tym, że przygotowujemy w środę koszyczek, wykładamy go sianem lub kolorowymi bibułkami i ustawiamy np. w altanie, na balkonie. Rano w czwartek grzeczne dzieci znajdują w koszyczku słodycze, a niegrzeczne…….(to już wam powiedzą rodzice)

 • Żeby Zajączek o nas nie zapomniał można napisać do niego LIST. Wy jeszcze nie umiecie pisać więc proponuję narysować mu coś ciekawego, ładnego, np. jak pomagacie mamie lub tacie w domu, na podwórku. Taki List włóżcie do koszyczka.
 •  ,,Wilk i zajączki” – zabawa ruchowa, gimnastyka języka
  rodzic  przemienia was w zajączki (,,ecie – pecie – zajączkami zostaniecie”) i wesoło hasajcie po pokoju. Na hasło ,,Uwaga wilk!”, uciekajcie do swojej norki i wykonujcie ćwiczenia języka zgodnie z opowiadaniem: (język chowa się w buzi)
  ,,Wskakujemy do swoich norek. Drżymy ze strachu. A tymczasem zły wilk krąży dookoła Waszych norek – tak, jak to robi nasz język. Krążymy językiem wewnątrz buzi, raz w jedną stronę, raz w drugą. Znalazł szparę, próbuje się przez nią przecisnąć (czubek języka przeciskamy przez zaciśnięte zęby). Nie dał rady. Teraz próbuje jedną łapą, drugą (czubkiem języka wypychamy najpierw jeden, potem drugi policzek). Nie udało mu się. Zniechęcony wrócił do lasu, a zajączki znowu wesoło hasają po łączce”.
  A teraz- ,,ecie – pecie – dziećmi znów zostaniecie”.
 • „Zajączki -zabawa integracyjna z elementami pedagogiki zabawy. Dziecko rozpoczyna zabawę mówiąc: Zajączek Małgosia pozdrawia zajączka.. (np. mamę ), wywołany zajączek kiwa swoimi „uszami” i pozdrawia następnego ( np. tatę).
 • Zagadki:

Mam czerwone nóżki, jestem żółtą kulką.

A kiedy urosnę, To zostanę kogutem lub kurką (kurczątko)

W jaki to dzień, raz do roku wolno, a nawet wypada, brata, siostrę polać wodą,

a sąsiadowi -sąsiada? (w lany poniedziałek)

 Ma dwa rogi, cztery nogi, z wełny kożuch na mróz srogi.

Trawę skubie cały ranek, ten biały……..(baranek)

Jak się nazywa skorupka od jajek,

 która się na cacko świąteczne nadaje? (wydmuszka)  

W różne wzorki malowana, cała wkoło opisana(pisanka)

Na Wielkanocne Święta pamięta o prezentach (zajączek)

 • Praca w książkach:

5 latki cz.3  s. 61-63

6 latki  cz.4  s.50-52

 • Dostaliście z przedszkola styropianowego Zajączka. Zadanie polega o ozdobieniu Zajączka według własnego pomysłu. Podczas pracy zaśpiewajcie piosenkę ,,Nasz szaraczek zając”.