Nowe lotko w przedszkolu

Starym obyczajem wielkopolskim jest pożegnanie zimy i powitanie wiosny. Tradycyjna Marzanna była nazywana Śmiecichą, którą topiono. Na drugi dzień szukano sosnowych gałązek, ozdabiano je wstążkami i w pochodzie chodzono po domostwach. Ozdobiona gałązka była nazywana NOWE LOTKO jako nowa latorośl. Chodząc od domu do domu dzieci śpiewały, tańczyły i dostawały za to cukierki, jajka, placki, sery itp. Kto przyjął Nowe Lotko temu się szczęściło.

Nasze przedszkole kultywuje tę tradycję. Nie mogąc chodzić po domostwach zaprezentowaliśmy się Biedronkom i Zajączkowi.

Nowe Lotko dla Biedronek i Zająca

Nowe Lotko u Krasnali

Nasz występ to również  

         ŻYCZENIA WIELKANOCNE

OD WSZYSTKICH PRZEDSZKOLAKÓW Z SÓW I PERSONELU .

ZDROWIA, POMYŚLNOŚCI, OBFITEGO DYNGUSA.

WESOŁEGO ALLELUJA